Komunikacja w Konkursie, w tym:
ADRES ELEKTRONICZNEJ PLATFORMY KONKURSOWEJ: https://epk.sarp.pl
W przypadku Uczestnika Konkursu będącego osobą fizyczną samodzielnie biorącą udział w Konkursie musi on zarówno posiadać uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń, oraz posiadać doświadczenie polegające na wykonaniu, w okresie ostatnich 15 lat przed terminem składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie, (jako autor lub członek zespołu autorskiego) co najmniej jednej wielobranżowej dokumentacji projektowej (obejmującej projekt budowlany, projekty wykonawcze i przedmiar robót), na której podstawie uzyskano prawomocne pozwolenie na budowę, dla budowy lub przebudowy (z wyłączeniem remontu) budynku użyteczności publicznej o powierzchni netto minimum 5 000 m2 (z wyłączeniem budynków biurowych), jak i posiadać doświadczenie w należytym wykonaniu w ciągu ostatnich 15 lat przed upływem terminu o składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie co najmniej jednej wielobranżowej dokumentacji projektowej (obejmującej projekt budowlany, projekty wykonawcze i przedmiar robót), na której podstawie uzyskano prawomocne pozwolenie na budowę, dla budowy lub przebudowy (z wyłączeniem remontu) budynku użyteczności publicznej o powierzchni netto minimum 5 000 m2 (z wyłączeniem budynków biurowych). Oba te różne doświadczenia mogą, ale nie muszą, być dokumentowane jednym i tym samym budynkiem użyteczności publicznej w obu oświadczeniach: Oświadczeniu o spełnieniu określonego przez Organizatora warunku udziału w Konkursie dotyczącego zdolności technicznej i zawodowej w zakresie wykształcenia i kwalifikacji zawodowych (Załącznik nr 3c do Regulaminu Konkursu) jak i Oświadczeniu o spełnieniu określonego przez Organizatora warunku udziału w Konkursie dotyczącego zdolności technicznej i zawodowej w zakresie doświadczenia (doświadczenie własne Uczestnika Konkursu) (Załącznik nr 3d do Regulaminu Konkursu).
Każdy Uczestnik Konkursu musi złożyć zarówno Oświadczenie, o którym mowa w ust. 1 pkt 8 lit. d Działu IV Regulaminu Konkursu jak i Oświadczenie, o którym mowa w ust. 1 pkt 8 lit. e Działu IV Regulaminu Konkursu.
W Oświadczeniu – Załącznik nr 3c do Regulaminu Konkursu, Uczestnik Konkursu musi wykazać, iż dysponuje jedną osobą (może to być on sam jeśli Uczestnikiem jest osoba fizyczna, biorąca samodzielnie udział w Konkursie), która będzie uczestniczyć w wykonywaniu koncepcji konkursowej oraz Dokumentacji projektowej posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń i jednocześnie posiadającą doświadczenie polegające na wykonaniu, w okresie ostatnich 15 lat przed terminem składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie, (jako autor lub członek zespołu autorskiego) co najmniej jednej wielobranżowej dokumentacji projektowej (obejmującej projekt budowlany, projekty wykonawcze i przedmiar robót), na której podstawie uzyskano prawomocne pozwolenie na budowę, dla budowy lub przebudowy (z wyłączeniem remontu) budynku użyteczności publicznej o powierzchni netto minimum 5 000 m2 (z wyłączeniem budynków biurowych).
W Oświadczeniu – Załącznik nr 3d do Regulaminu Konkursu zaś, Uczestnik Konkursu musi wykazać, iż posiada doświadczenie (własne) w należytym wykonaniu w ciągu ostatnich 15 lat przed upływem terminu o składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie co najmniej jednej wielobranżowej dokumentacji projektowej (obejmującej projekt budowlany, projekty wykonawcze i przedmiar robót), na której podstawie uzyskano prawomocne pozwolenie na budowę, dla budowy lub przebudowy (z wyłączeniem remontu) budynku użyteczności publicznej o powierzchni netto minimum 5 000 m2 (z wyłączeniem budynków biurowych).
Nie, nie może.
Zgodnie z ust. 3 pkt 6 Działu I Regulaminu Konkursu „Do przygotowania wniosku o dopuszczenie oraz oświadczeń i dokumentów elektronicznych w celu złożenia ich skutecznie poprzez Elektroniczną Platformę Konkursową konieczne jest posiadanie przez osobę upoważnioną do reprezentowania Uczestnika Konkursu lub osobę/ osoby upoważnioną do reprezentowania Uczestników Konkursu wspólnie biorących udział w Konkursie lub pełnomocnika powyżej wymienionych, kwalifikowanego podpisu elektronicznego, i posługiwanie się nim.
Zgodnie z art. 61 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320) dalej „PZP”, komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia i w konkursie odbywa się przy użyciu komunikacji elektronicznej. Obejmuje to składanie ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub konkursie, wymianę informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między zamawiającym a wykonawcą. W postępowaniu o udzielenie zamówienia lub w konkursie o wartości równej lub przekraczającej progi unijne, oferta, wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub w konkursie, wniosek, o którym mowa w art. 371 ust. 3, oraz oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1, muszą być złożone w formie elektronicznej. Bezwzględnie wymagany jest więc tutaj kwalifikowany podpis elektroniczny. Oferta, która zostanie złożona bez opatrzenia właściwym podpisem elektronicznym, podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp z uwagi na niezgodność z art. 63 ustawy Pzp.
Zamawiający nie dopuszcza możliwości rozliczania realizacji przedmiotu umowy dla Etapów 1-3 fakturami częściowymi.
W Załączniku nr 1 do Regulaminu Konkursu - Wzorze Umowy na prace projektowe oraz sprawowanie nadzoru autorskiego, stanowiącym istotne postanowienia, które zostaną wprowadzone do Umowy w sprawie zamówienia publicznego, w Rozdziale 4 § 12 ust. 2 pkt 1 lit. a-c wyraźnie wskazano, że płatności za każdy z trzech Etapów tj. Koncepcję wielobranżową, Projekt budowlany i Projekt wykonawczy nastąpią po odbiorze danego elementu dokumentacji, zgodnie z Harmonogramem ustalonym pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą stanowiącym Załącznik nr 2 do umowy.
To czy obiekt Ekofuturium będzie certyfikowanym obiektem pasywnym w dużej mierze zależeć będzie od Uczestnika Konkursu. W Założeniach i wytycznych do opracowania koncepcji konkursowej stanowiących Załącznik nr 7b do Regulaminu Konkursu zostało wskazane cyt.:
„W nawiązaniu do przeznaczenia budynku, zakłada się, że obiekt będzie funkcjonował w oparciu o najwyższe standardy ekologiczności, ograniczenie zużycia mediów, gospodarki cyrkularnej oraz w oparciu zasady projektowania biophilic design. Obiekt powinien zapewniać zdrowsze warunki użytkowania oraz realizować zasady zmniejszonego wpływu na środowisko poprzez:
Postuluje się by zastosowane rozwiązania przyczyniły się w sumie do zmniejszenia zużycia wody i maksymalnej oszczędności energii. Projekt powinien umożliwić uzyskanie dla obiektu certyfikatu budownictwa zrównoważonego wg wielokryterialnego systemu oceny np. Leed, Well lub BREEAM.”
Jeżeli Uczestnik Konkursu zaproponuje rozwiązania umożliwiające uzyskanie certyfikatu budynku pasywnego (np. Passive House Institute) będzie to wartością dodaną poza wymaganym uzyskaniem dla obiektu certyfikatu budownictwa zrównoważonego, o którym wyżej.
Wszystkie pytania Uczestników Konkursu i odpowiedzi Zamawiającego na nie, są zamieszczane na Stronie internetowej Konkursu https://architektsarp.pl/ekofuturium, zgodnie z Regulaminem Konkursu ograniczonego, dwuetapowego, realizacyjnego, na opracowanie projektu koncepcyjnego budowy Centrum Zrównoważonego Rozwoju EKOFUTURIUM w Koszalinie (Rozdział I ust. 3 pkt 16-19).